youtube

"Владислав Лук'янов: «Прем'єр повинен піти у відставку і нести відповідальність за те, що пасажирський літак опинився в зоні бойових дій»"

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, який не виконав рішення РНБО і не зробив нічого, щоб закрити повітряний простір для пасажирських літаків в зоні бойових дій, має піти у відставку і нести відповідальність за те, що сталося з «Боїнгом 777». Про це заявив народний депутат України Владислав Лук'янов.

«Вчора вранці до мене зателефонували мешканці Шахтарського району й розповіли, що ведеться прицільний артилерійський вогонь по селу Маринівка, а люди, щоб не загинути, сховалися в підвалі місцевої школи, - розповідає Владислав Лук'янов. - Ті, хто телефонував, були дуже схвильовані, вони кричали, плакали, розповідали, як загинули їхні близькі. Вони просили зв'язатися з керівництвом уряду і, зупинивши вогонь, створити коридор і вивезти мирне населення. А не продовжувати «зачистку» території, вбиваючи старих, жінок і дітей.

За їхніми словами, в селі не було ніяких бойовиків. Вони також розповіли, що коли люди намагалися виїхати з села, автомобілі просто розстріляли. Тільки керівництву адміністрації району вдалося вивезти частину сімей. Звичайно, після того, що я почув, негайно поїхав до Кабміну і потрапив туди в момент, коли йшло засідання уряду. Але поговорити з прем'єр-міністром нормально не вийшло. Він просто перейшов на підвищений тон, істерику і відмовився допомагати цим людям».

За словами народного депутата, те, що відбувається, нагадувало абсурдну ситуацію, коли мирних жителів, які не беруть участі у військовому конфлікті, просто вбивають, а влада, знаючи про це, спокійно спостерігає за процесом.

«Пізніше я прочитав у ЗМІ повідомлення, що в тому ж Шахтарському районі, де велися бойові дії, впав «Боїнг 777», який належить малайзійськім авіалініям. Він виконував рейс за маршрутом Амстердам - ​​Куала-Лумпур, - продовжує Владислав Лук'янов. - На борту знаходилося 280 пасажирів і 15 членів екіпажу. Чому уряд нічого не зробив і для того, щоб закрити повітряний простір в районі, де ведуться бойові дії? Хто за це нестиме відповідальність? Адже Арсеній Яценюк ще вчора вранці, коли ми з ним говорили, знав про події у Шахтарському районі.

Мені страшно і за тих людей, які загинули в літаку, і за тих, які загинули при обстрілі села Маринівка. Ми не повинні допускати подібного. Нам необхідно шляхом переговорів припинити військові дії і повернути мир на землю України. Не можна, щоб гинули наші діти, наші близькі з одного і з іншого боку.

Якщо уряд, чіпляючись за владу будь-якою ціною, штовхає країну до розвалу, це нерозумна політика. Я не хочу нікого засуджувати, просто закликаю всіх до миру. І співчуваю сім'ям загиблих».

Політик підкреслив, що мир потрібно шукати за столом переговорів, а не шляхом військових дій.

«Якби Арсеній Яценюк вчинив відповідально, люди з цього літака могли б бути живі. Я вважаю, що прем'єр-міністр повинен піти у відставку, - резюмує політик. - Після бездумної жорстокості, дурості й безвідповідальності, яку він сьогодні проявив, знаючи, як розстрілюють мирне населення села Маринівка. А таких сіл на Донбасі чимало. Чи готова сьогоднішня влада подивитися в очі тим людям, чиї близькі стали такими ж випадковими жертвами війни?».

アテンドパーク
有限会社アスプロ